O mnie


Mam na imię Gośka. Gotować zaczęłam w wieku 30 lat, wcześniej zajmowałam się głównie jedzeniem.

Ale nie tylko: latami namiętnie gromadziłam przepisy, wyniośle ignorując rozbawienie, które malowało się na twarzy niemęża, gdy kolejna strona wydarta z „Kuchni” czy „Smaków i Aromatów” lądowała w moim opasłym segregatorze. Aż pewnego dnia stanęłam w kuchni i zabrałam się do gotowania.

Będąc młodą kucharką podeszłam do tego zadania bardzo ambitnie: gotowałam potrawy egzotyczne, wymagające wykorzystania trudno wtedy dostępnych składników rzadko powtarzając dania i eksperymentując (z różnym skutkiem) na gościach. Do i tak sporej kolekcji książek kucharskich dodawałam wciąż nowe pozycje, w kuchni nie rozstawałam się z wagą i miarkami i rygorystycznie trzymałam się przepisów.

Po kilku latach, metodą prób i błędów nauczyłam się podstawowych technik gotowania, dorobiłam się domowego kanonu ulubionych potraw i przestałam zachowywać się tak, jaby od wyniku moich kuchennych poczynań zależało moje życie. Dziś, niemal 10 lat od mojego kulinarnego debiutu, zaczynam nieśmiało wymyślać i testować własne potrawy, a ostatnio, po kilku latach spędzonych na emigracji (obecnie mieszkamy w Londynie) i wiedziona nostalgią, odkrywam na nowo rodzimą kuchnię testując polskie potrawy, których nie chciałam uczyć się w domu

Przepisy, które tu zamieszczam, to albo nasze ulubione potrawy albo dania, które gotowałam po raz pierwszy, ale mam zamiar gotować częściej. Wszystkie zostały przetestowane na moim moim niemężu i dzieciach i poddane ich surowej ocenie. Teraz każdy wspólny posiłek kończy się pytaniem: „Nadaje się na Pobite Gary?”.

Przepisy na stronie przeszły pomyślnie ten test.

 

Kontakt

e-mail:  malgoshka@pobitegary.com

© Copyright Pobitegary - Designed by Pexeto