Naleśniki

Nalesniki-2-300
Print Friendly

Dzięki temu przepisowi przełamałam klątwę pierwszego naleśnika, który regularnie lądował w koszu, choć skrupulatnie przestrzegałam naleśnikowego dekalogu: rozgrzewałam mocno patelnię, smarowałam tłuszczem, dawałam ciastu wcześniej odpocząć. Pierwszy naleśnik miał to wszystko w nosie i albo przywierał do patelni albo rozwalał się przy przewracaniu. Aż wreszcie znalazłam przepis Gordona Ramsaya, trochę przy nim pokombinowałam i voila: naleśniki non-stick, doskonałe za każdym razem.

  • 600 ml mleka
  • 4 jajka
  • 50 g roztopionego masła
  • szczypta soli
  • 250 g mąki

Zmiksuj wszystkie składniki oprócz mąki. Cały czas miksując dodawaj po trochu mąkę: w ten sposób unikniesz grudek. Możesz dać ciastu odpocząć przez około pół godziny, dzięki temu na powierzchni naleśników nie będą tworzyć się bąble podczas smażenia, ale jak nie masz czasu, możesz smażyć je od razu.

Patelnię posmaruj ręcznikiem papierowym umoczonym w oleju o neutralnym w smaku (arachidowym lub  z pestek winogron) i rozgrzej ją mocno. Wlej tyle ciasta, żeby przykryło dno patelni cieniutką warstwą. Smaż naleśnika na dość dużym ogniu. Przewróć jak na powierzchni zaczną pojawiać się malutkie bąbelki. Kolejne smaż już bez smarowania patelni.

 

Skomentuj


Nazwa*

Email (p)*

Website

Twój komentarz*

Skomentuj

© Copyright Pobitegary - Designed by Pexeto